Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

WYPRAWA PO ZŁOTO...

            Dzieci poznają świat i uczą się nie tylko siedząc w ławkach szkolnych, ale także obserwując, słuchając, oglądając i działając. Dlatego bardzo ważną rolę w procesie dydaktycznym odgrywają wycieczki.

            W czerwcowy poranek uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach wyruszyli do Złotego Stoku. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, przejazd „Pomarańczowym Tramwajem” oraz odwiedzenie Muzeum Minerałów i Mennicy. Uwieńczeniem wyprawy było płukanie złota. Każdy uczeń wypłukał swoją niewielką grudkę „złota”, którą mógł zabrać ze sobą do domu. Potem nadszedł czas zakupów pamiątek, a wyprawa zakończyła się smacznym obiadem.

Dzięki tej wycieczce nasi uczniowie mieli okazję poznać: warunki i miejsce pracy oraz narzędzia dawnych górników w kopalni złota oraz dziedzictwo kulturowe regionu pod kątem ciekawych miejsc. Natomiast doskonalili zdolności obserwacyjne, fotografowanie, odpowiednie zachowanie się w miejscach publicznych, uczyli się korzystać z aktywnej formy wypoczynku. Poznali kolejne, piękne miejsce naszej Ojczyzny, co w przyszłości pomoże im promować nasz kraj.

W wycieczce brali udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, a możliwe to było dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Urząd Gminy w Świerczowie. Dlatego składamy w imieniu uczniów podziękowania za pomoc finansową ze strony Gminy.

 

dyrektor szkoły Cezary Zając

wstecz